Faaliyetlerine 1972 yılında Cağaloğlu’nda Tanıtma Reklamcılık İlancılık Koll. Şti. olarak başlayan TANEX, 1995’ten sonra Taneks Kağıt Sanayi Ürünleri Tic. ve San. Ltd. Şti. ünvanıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

Ana ilkesi, kırtasiye sektöründe ofis grubu etiketlerinde, yüksek kaliteli ve en hızlı hizmeti, en iyi uluslararası kalite standartlarında müşterilerine ulaştırmasıdır. Etiket sektöründe Türkiye’deki ilklerin temsilcisi olan TANEX, 2007 yılından itibaren Microsoft Office Word programında yer alan Türkiye’deki ilk ve tek etiket firmasıdır. Teknolojik alt yapısı, uzman kadrosu ve modern tesisleriyle sektörün en kaliteli ürünlerini üretmektedir.

TANEX gelişimini, kalite anlayışından ve müşteri memnuniyeti önceliğinden vazgeçmeksizin, yeni yatırımlarla sürdürmektedir. TANEX, hem ülke içindeki satış stratejisiyle hem de 35 ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile dünya pazarında da önemli bir yer edinmeye devam ediyor. TANEX, başta müşterileri ve tedarikçileri olmak üzere tüm paydaşlarıyla kurduğu güvene dayalı ilişkiler ve çalışanlarının kusursuz hizmet anlayışıyla faaliyetlerine büyüyerek devam etmektedir.